O bieganiu inaczej: sprzęt, jedzenie i fizjologia. Treningi, zawody masowe i biegi ultra. Ciekawe porady, szczere felietony i bezkompromisowe recenzje. Tutaj nie znajdziesz tekstów na zamówienie

Kategoria: kontuzje biegowe

Bieganie - amortyzacja

Bieganie i amortyzacja

A gdybym Ci powiedział, że Twoje ulubione buty biegowe są wrogiem Twoich nóg i szkodzą Ci? A dodatkowo robią to tym bardziej, im szybciej w nich biegniesz…

Kontuzja przed zawodami - UTMB

Mam łeb twardy? Bo pusty!

Kiedy, pół roku temu, jarałem się kwalifikacją na UTMB, miałem z tyłu glowy tylko jedną obawę: co zrobię, jeżeli przed startem zaliczę kontuzję? No, już wiem co…

Biodra biegacza - test

Biodra biegacza – test. Sprawdź się!

Jak samemu sprawdzić stan swoich mięśni stabilizujących miednicę i kolana? Wystarczy do tego pięć minut i kamera (może być smartfon), ewentualnie lustro. Biodra biegacza – test przysiadu.

Bieganie: core training - plank i deska

Bieganie: core training. Ćwiczysz? Uważaj na deskę!

Mocne plecy i brzuch – niezbędne dla biegających sióstr i braci. Nikt nie zaprzeczy. Ale co powiecie, jeżeli napiszę, że jakże popularne wśród biegaczy ćwiczenie, jakim jest deska (plank), może Wam więcej szkód przynieść niż korzyści?

Jak biegać poprawnie i zdrowo

Jak biegać zdrowo i szybko – 8 porad!

Czy dobrze ląduję? Jak ruszać rękoma? Co robić z biodrami? Jeżeli biegacie bardziej intensywnie niż czysto rekreacyjnie, znacie te i podobne pytania. Wątpliwości, które się pojawiają, gdy bieganie staje się czymś więcej niż sposobem na przyśpieszenia odchudzania. Kiedy szukamy idealnej formy i pragniemy spotkać mistrza, który nam raz na zawsze wyjaśni i pokaże jak biegać.

Uzależnienie od biegania - test

Biegacz ma Sposoby: Uzależnienie od biegania [test]

Kiedy jestem na haju to czuję się lepiej. Świat jest ciekawszy i bardziej kolorowy, ludzie pozytywni, a problemy banalne. Kiedy przez dłuższy czas – a zwłaszcza wbrew sobie – nie mogę zażyć środka, czuję się źle i mam doła. Czy to już uzależnienie?

Bieganie bez butów

O… gówno! Bieganie boso, czyli 100HRmax napiera bez butów

” Panie?! Buty panu ukradli? „, „Mamo, mamo patrz – ten pan nie ma butów, ja się boję!”, „O ja pie… zobacz koleś bez butów leci”, „A co pan zrobi, jeżeli… ” – tia, bieganie bez butów jest szansą na wiele ciekawych rozmów podczas treningów. TOP 10 tematów wygląda tak:

Najlepszy roller biegacza - biegacz ma sposoby

Biegacz Ma Sposoby: Wałek i kontuzja achillesa

Wracając szybko do długich wybiegań  nie dałem łydkom i achillesom dość czasu na należytą regenerację. Efekt dobrze znany – poranne uczucie napięcia w okolicach pięty, potrzeba rozchodzenia achillesów i szansa na wcześniej czy później zainicjowany stan zapalny z prawdziwego zdarzenia. Krótko mówiąc – samo zło na chwilę przed kolejnym dużym startem.

O autorze | Napisz do mnie | Polityka Prywatności