MS Receptor Explorer to nowy model od Magical Shoes – polskiego producenta butów do biegania minimalistycznego. Przetestowałem je i sprawdziłem czy buty nadają się dla małych dzieci

WPIS W SKRÓCIE:

Receptory są bardzo wymagające dla stóp
Wykonanie butów jest doskonałe
Cena niezbyt minimalistyczna
MS Receptor Explorer – kilka słów o butach

Najważniejsze na początku: na szczęście nowy but od Magical Shoes niewiele różni się od poprzedniej wersji, którą opisywałem tutaj. Nadal mamy do czynienia z dobrze wykonanym bardzo lekkim i przewiewnym kapciem bez amortyzacji o zerowym dropie i podeszwie grubości pięciu milimetrów.

MS: RE 100% naleśnika

MS: RE 100% naleśnika

To co zmieniło się w bucie, to:

  • Miejsce poprowadzenia wzmocnień w części przedniej buta
  • Dodanie dodatkowego otworu dla sznurówki, dzięki czemu możemy but lepiej trzyma się w kostce
Receptory można skuteczniej zasznurować dzięki dodatkowej dziurce

Receptory można skuteczniej zasznurować dzięki dodatkowej dziurce

W związku z tym, że zmiany są niewielkie i – moim zdaniem – na lepsze, opinię na temat butów mam taką samą, jaką miałem po testach ich poprzedniej wersji: MS Receptor Explorer to wyśmienite i wymagające buty dla minimalistów.

Niemniej, nowa edycja niesie z sobą pewne zmiany, o których piszę poniżej.

MS Receptor Explorer – co nowego

Po pierwsze: pojawiło się więcej rozmiarów buta. Rozmiary od 27 do 54 (!) pozwalają nałożyć Explorery całej rodzinie (co też uczyniłem, a dzieciaki były szczęśliwe, że wreszcie mają buty „jak tata”, a nie to badziewie):

MS Receptor Explorer - dla dziecka i wielkoluda

MS Receptor Explorer – dla dziecka i wielkoluda

Po drugie: producent mocno podniósł cenę butów. W zeszłym roku Magical Shoes można było dostać za 200 złotych. Obecnie (czerwiec 2017) ich cena w sklepie internetowym zawiera się przedziale 340 – 440 złotych. Rozumiem to (skoro buty schodzą, to można brać za nie więcej), niemniej szkoda. 400 zł za but minimalistyczny to dużo. Taka cena może być zaporową dla wielu potencjalnych nabywców.

Jeżeli chodzi o wersję dziecięcą, to nie różni się ona niczym od „dorosłej” edycji MS Receptor Explorer. Pozwoliło to zachować wszystkie zalety buta (tato, te buty się kleją do kamieni!). Równocześnie dość delikatne wykończenie nie do końca sprawdza się w przypadku dzieciaków, a wytrzepywanie piasku z wnętrza butów i ich dziurkowanej wkładki potrafi być wkurzające.

Dziecięcy Receptor Explorer waży 100 g

Dziecięcy Receptor Explorer waży 100 g

MS: RE używany przez dzieci

MS: RE używany przez dzieci

I tutaj powraca kwestia ceny MS. Dla siebie mogę kupić buty za 400 złotych, bo wiem, że wystarczą mi na rok i więcej. Natomiast wydać tyle samo na obuwie, które dziecko zniszczy w czasie jednej pory roku? To już jest poważna sprawa i niełatwa decyzja.


Puentując: z szczerym sumieniem polecam Wam nową odsłonę Magical Shoes. Równocześnie mam nadzieję, że producent dostrzeże, iż cena wersji dziecięcych jest trochę z kosmosu i obniży ją na tyle, by buty były dostępne nie tylko dla najlepiej zarabiających rodziców. Oraz… wprowadzi dla najmłodszych wersję z rzepami. Bardzo bym tego chciał.