Zamiast pisania – gadanie? Kiedy rozmowa płynna, a tematów wiele, to dlaczego nie! Oto podcast o bieganiu, w którym gościnnie wystąpiłem u Tatynawybiegu

[Publikowane na blogu treści są prywatnymi opiniami autora. Jeżeli chcecie je stosować, robicie to na własną odpowiedzialność]

Podcast o bieganiu – co to za zawierzę?

W największym skrócie podcast to cyklicznie publikowane nagranie (czasami wideo – videocast, czasami audio – audiocast), czyli takie blogowanie, ale do słuchania bądź oglądania. No i się tak złożyło, że Tata Na Wybiegu (prywatnie Andrzej Jankowski) nagrywający i publikujący na swoim blogu rozmowy z „ciekawymi ludźmi” uznał, że takim ciekawym człowiekiem jestem i ja. W związku z czym zaprosił mnie do siebie, byśmy pogadali o tym i o owym. W tym o:

  • bieganiu naturalnym i tym, jak przestawić się na nową technikę biegu (no w końcu muszę o tym sam też napisać!);
  • biegach ultra, a w szczególności o ćwiczeniu pod ultra w mieście;
  • tym, jakie buty są najlepsze do biegania i dlaczego (niekoniecznie moje);
  • oraz o mnie – czyli o „ciekawym człowieku”. Hmm.

Dzięki formie radiowej rozmowy – całość została upakowana w intensywne 45 minut nagrania. Jak wyszło? Chyba sensownie. Rozmowę możecie przesłuchać…

… bądź też nasz podcast o bieganiu pobrać w lepszej jakości (mp3) i odpalić na czym chcecie i gdzie chcecie (na przykład podczas biegu) – nagranie do ściągnięcia.

No i oczywiście gdzieś w tyle mojej głowy pojawiło się pytanie – czy takich form chcecie więcej, czy też na 100hrmax.pl lepiej pozostać tylko przy słowie pisanym? Oraz dlaczego nadal tak często kończę wypowiedź partykułą „nie”? Dałbym sobie nogę uciąć, że po tylu latach w Warszawie odruchowo używam „tak”, a jednak nie. Dziwne, nie?


Podcast o bieganiu – więcej dobra do słuchania

Jeżeli to, co robi Andrzej przypadło Wam do gustu, to na jego blogu sportowych podcastów jest dużo więcej. Przed mikrofon trafili między innymi:

  • Paweł Żuk – Asfaltowy Chłopak, nasz mistrz świata w biegu na 1000 mil
  • Patrycja Bereznowska – jedna z czołowych polskich ultrasek i ekspertka od biegów dobowych
  • Szczepan Wiecha z Sportslab – opowiadający o badaniach wydolnościowych, którymi zajmuje się zawodowo
  • Bartek Księżak – organizator ultra Bieg Szlak Trafi, tłumaczący czego wymaga przygotowanie takiego biegu
  • Oraz najszybsza wsród muzyków, tudzież najbardziej rozśpiewana między ultraskami – ultra januszyca Sylvetta, a prywatnie Sylwia Lasok.

Miłego słuchania!